Radyo Frekans

ATMOS RS 221
Hassasiyetin yeni boyutu…

Yeni ATMOS 221, KBB cerrahi teknolojisinde yeni bir dönem başlattı. Yumuşak damak ve bademcik ameliyatlarında, önemli radyo cerrahi kesilerinde, en az yanal doku hasarı ile operasyon yapmak oldukça önem taşımaktadır.

Neden radyo cerrahi?
MHz radyo cerrahide en az yanal ısıtma ile çevre dokuya herhangi bir termal zarar verilmez. Bu sebeple kHz cihazlarıyla kıyaslandığında radyo cerrahi önemli avantajlara sahiptir: daha az doku nekrozu ve skarlaşma!

Yeni histolojik muayene yöntemi ile doku eksizesi artık doku kenarlarında gerçekleştirilebilir. Böylece en yüksek doku koruması mümkündür. ATMOS RS 221 2.2 MHz frekans ile çalışır, 3 MHz frekansın üzerinde çalışması anten etkisi yaratabilir ve bu etkinin tıbbi sonucu hala bilinmemektedir.

Radyo cerrahi ve lazer farkları
Lazer ekipmanlarının, ATMOS RS 221 cihazından 10 kat daha maliyetli olması gerçeğinin dışında, lazer ışını dokuya zarar veren bir ısı yayar ve bu da çevre dokuda hasara yol açar. Lazer kullanımı yara kenarlarının çevresinde cilt yanmalarına ve fazla skarlaşmaya neden olabilir.

Radyo-frekans cerrahisi sayesinde, nötr elektrodun ıslak olması durumunda bile cilt yanması mümkün değildir. Bu özellik pediatri cerrahisinde önemli bir avantajdır. Bir diğer önemli avantaj ise personel ve hastaların düşük seviyede lazer dumanına maruz kalmaları sonucu, enfeksiyon kapma riskinin oldukça düşük olmasıdır.

Yüksek Frekanslı Koter
Yüksek frekanslı cerrahi ünite- Erbotom ICC 50
Bu küçük ünite 2 monopolar kesim kalitesi ve 3 koagülasyon yöntemi fonksiyonu (biri bipolar olan) sağlar. Yüksek güvenlik seviyesi ; sadece nötr elektrot, operasyon süresi ve yanlış dozaj monitörleri üzerinden elde edilmez, gelişmiş kontrol ve diğer test programlarıyla elde edilir.
Mükemmel fonksiyon, basit kullanım ve kullanıcı dostu – nerede benzer bir ürün bulunabilir?

Aşağıdaki modlar ile yüksek frekanslı cerrahi ünitesi:

  • Monopolar Auto Cut
  • Soft COAG (hassas koagülasyon)
  • Forced COAG (standart koagülasyon)
  • Bipolar COAG (çift güvenlikli hassas çalışma)