Jinekolojik Masalar

ÜZÜMCÜ Jinekolojik Masaları, ergonomik ve fonksiyonel tasarımları ve çeşitli aksesuar seçenekleri ile muayeneden doğuma kadar geniş kullanım olanakları sağlamaktadır.

Elektromekanik pozisyonlar

  • Yükseklik hareketi
  • Trendelenburg
  • Sırt bölümü hareketi

 

 

Masa Pozisyonları:
JM-4F model Jinekoloji masaları,hareketlerini elektrikli motorlar ile gerçekleştirmektedir.
Ayak kumandası yardımıyla tüm hareketler kontrol edilmektedir.

Ölçüsel Özellikler

Aşağı/Yukarı hareket : 680-920 mm
Sırt bölümü hareketi : 50o
Trendelenburg : 20o
Ters trendelenburg : -5 oATMOS Chair 41 Gyne raus

Elektronik olarak yüksekliği ayarlanabilen jinekoloji muayene koltuğu, hasta konforu için tasarlanmıştır. Minyon hastalarda dahi ulaşılabilirliği maksimize eden tasarımı, yaşlı ve engelli hastaların da güvenliği göz önünde bulundurularak şekillendirilmiştir. Güvenli olmayan ayak plakaları artık geçmişte kaldı. Koltuk yüksekliği elektrik motoru aracılığıyla 570 ile 900 mm arasında değiştirilebilir. 540 mm lik minimum erişim yüksekliği koltuğu eğimli hale getirerek elde edilir.

Konfor kavramı
Yenilikçi bacak desteği ve ayak desteği, hassas jinekoloji muayeneleri için tasarlanmıştır.
Koltuk her durumda, gerek duyulan pozisyona hassasiyetle uyarlanabilir. Hamile veya kalça eklemleri hassas olan kadınlarda, koltuk tek bir tuşla en hassas şekilde anatomik olarak en uygun muayene pozisyonuna geçer. Bacak tutacakları daha fazla esneklik sağlamak için 3 yönde hareket ettirilebilir. Elektrikli motor ayarları doğum sonrası muayenelerde ve ultrasona ihtiyaç duyulduğunda, yatay konumlandırma sağlar. Talebe göre entegrasyonu yapılan bacak tutacakları, gerek duyulduğunda muayene alanına kolaylıkla getirilebilir. Koltuğun ayarları önceden belirlenmiş ve programlanmış olabileceği gibi muayene esnasında da hassas ayarlamaları yapılabilir.

İdeal çalışma pozisyonu
Ayrı veya eş zamanlı olarak; koltuk, koltuğun arkalığının pozisyonu ve yüksekliği üçlü motor ayarı ile hızlı bir şekilde yapılabilir. Tek bir düğmeyle tam olarak programlanabilir veya ayarlamaları iptal edilebilir. Ultrason cihazı gibi ve kolposkop herhangi bir problem olmadan kullanılabilir.

Çekici bir şekilde tasarlanmış yastıklar, muayene odanızın dekorasyon değişikliklerine göre istenilen zamanda yeni yastıklarla değiştirilebilir. Muayenehanenizin modern iç tasarımı sayesinde hastalarınız hoş bir ortamda tedavi görürken daha iyi hissedecekler.

Modern tasarımı kliniğinizin iç tasarımına olumlu katkıda bulunacak ve hastalarınız bu ortamda kendilerini daha güvende hissedecekler.
ATMOS yeni muayene masası ile jinekoloji cerrahisine yeni bir soluk getiriyor. Yükseklik ayarlamaları ve her pozisyonda eğim açısı oldukça esnektir. Bu esneklik ve bireysellik bizim yorumumuzdur ve sadece bu yolla muayene pozisyonları, her hastanın durumuna uygun belirlenir. Bu konseptleri kliniğinizin bugünkü ve yarınki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirdik.

Entegre güç soketleri; kolposkop, ultrason gibi cihazların, herhangi bir kablo karmaşası olmadan, bağlantısına izin verir. (İsteğe bağlı elektrik prizi).