Jinekoloji Üniteleri

ATMOS S 41 Gyne

Mevcut durum:
Bir jinekolog olarak, günlük çalışma hayatınızı belirleyen yüksek maliyet baskısının ve maliyet bilincinin farkına varacaksınız. Teknolojinin hızla ilerliyor olmasıyla, günümüzde hastalar erken tanı konulmasını ve daha açıklayıcı olunması bekliyor. Tüm talepleri karşılamak elbette zor…

Çözüm ATMOS:
ATMOS muayene odalarında birbirinden bağımsız, çeşitli cihazların kullanımına son veriyor. ATMOS S 41 Gyne jinekoloji muayeneleri için gerekli tüm tıbbi cihazları tek bir ünitede topluyor. Bu sistemin geliştirmesine tüm dünyadan bir çok uzman dahil edilmiştir.

Jinekolojideki ağır, yorucu işler ATMOS S 41 Gyne ile geçmişte kaldı. Şimdi daha ergonomik, verimli ve ekonomik çalışabilirsiniz. Dahası hastalarınız profesyonel bir tedavi sürecinin içinde olduklarının farkına varıp, kendilerini daha iyi hissedecekler.

Artan displazi muayene talebi, ATMOS S 41 Gyne ile herhangi bir zorlukla karşılaşılmadan, kolaylıkla yerine getirilecektir. Bu imkandan sadece siz ve hastalarınız yararlanabileceksiniz.


Görüntüleme sistemi
ATMOS Cam 31

 

ATMOS RS 221 2,2 MHz
ATMOS RS 221

Kolay kullanımlı, kullanıcı dostu, kolay taşınabilir…

Konus biyopsilerinde kullanılan bu basit yöntem, çok düşük kanamayla veya herhangi bir kanama olmadan lokal anestezilerde veya maske anestezisinde kullanılır. Doku patolojik inceleme için kesici kenara kadar değerlendirilebilir.

 

ATMOS SE 6501

Dokunun koagülasyonu veya RF, HF kesimi sırasında duman partikülleri havaya salınır. Özellikle termal ameliyatlarda bu sorun, çalışma alanında bulanık bir görüşe ve kötü kokulara sebep olur. Ayrıca bazı cerrahi müdahaleler sırasında ortamdaki dumanda, risk oluşturacak miktarda virüs ve bakteri bulunur. Etkili bir duman emme drenajı olan ATMOS SE 6501, bu tür istenmeyen yan etkileri minimize eder. Bazı Avrupa ülkelerinde duman drenaj sistemi kullanımı özel dernekler tarafınca, sağlık ve iş güvenliği yasalarınca tavsiye edilir.

Histereskoplar

Histereskopi rahim ağzı ve rahim boşluğunun, vajinal yoldan rahim içerisine optik bir cihaz yerleştirilerek izlenmesidir. Özel cihazlarla anormal dokuları çıkarmak mümkündür. Kanamaları kontrol etmek amacıyla yüksek frekanslı akım kullanılır.
Bir histeroskopinin endikasyonları:

 

  • Kanama bozuklukları
  • Ultrason testi sırasında özel bulgular
  • Rahimdeki iyi huylu veya kötü huylu tümörlerin teşhisi
  • Rahim içindeki fibroitlerin ve myomların çıkarılması
  • Rahim boşuğundaki yapışıklara ve acyesis anormalliklerine sebep olan faktörlerin teşhisi
  • Rahim içinde daha önceki müdahalelerin takibi
  • Kıvrımları bulma ve çıkarma

 

MedDoc görüntüleme yazılımı
ATMOS MedDoc görüntüleme yazılımı

Bulguları video veya minyatür kamera ile belgeler. Hastalarınızı bilgilendirir ve kompliyansı artırır.