PETKOT® 600
images/20110629132520.PETKOT600Web.pdf

PETKOT®600 günümüz cerrahi operasyonlarının gerektirdiği neredeyse tüm işlemleri yapan, genel amaçlı, kullanımı kolay ve tamamen mikroişlemci kontrollü bir elektrocerrahi cihazıdır. PETKOT®600 doku duyarlıdır; uygulanan dokunun direncini ölçerek ayarlanan çıkış gücünü geniş bir empedans aralığında sabit tutmaktadır. Böylelikle, istenilen kesme ve koagülasyon işlemleri çok daha düşük güç değerlerinde elde edilmektedir. PETKOT®600’ün “Genel Cerrahi”, “Sıvı içinde” ve “Laparoskopik” olmak üzere 3 temel çalışma modu vardır. Buna ilave olarak, dokunun hassas kesilmesi ve koagüle edilmesinin istendiği durumlar için darbeli çalışma modu bulunmaktadır. PETKOT®600 hasta güvenliğini ön planda tutmaktadır. İkili hasta plağının kullanılması ile hasta ve hasta plağı arasındaki temas kalitesi sürekli olarak ölçülmekte ve kullanıcı hasta plağının temas kalitesi hakkında ekran aracılığı ile bilgilendirilmektedir. Temasın yeterli olmadığı durumda ise çıkışı otomatik olarak keserek kullanıcıyı ekranda mesaj ve ses ile uyarmaktadır.

 

PETKOT®600 Birbirleri ile senkron çalışan 3 adet hızlı mikroişlemci ile tamamen mikroişlemci kontrollüdür,
PETKOT®600 Diagonal büyüklüğü 6.5” olan renkli TFT-LCD ekrana sahiptir,
PETKOT®600 Bütün ayarlar dokunmatik tuş ve dönen düğme ile yapılmaktadır,
PETKOT®600 Her açıldığında bir test sinyali ile tüm donanımını ve çevre birimlerini test eder. Cihazın tüm fonksiyonları ile tam ve doğru çalışmasını engelleyecek bir durum tespit ettiğinde bunu mesaj ile kullanıcıya iletir,
PETKOT®600 İkili ayak pedalı veya elden kumandalı elektrokoter kalemi kullanılarak monopolar modlar aktive edilebilir. Bipolar modlar için ise ikili ayak pedalı kullanılmaktadır.
PETKOT®600 Çalışılan mod ve çıkış gücü ses modülasyon tekniğini kullanarak kullanıcıya bildirir,
PETKOT®600 Gerçek zaman saati ile gün, ay, yıl, tarih ve saat bilgisini kullanıcının bilgisine sunar,
PETKOT®600’de kullanıcı ayarlarının saklanabildiği toplam 50 adet hafıza bulunmaktadır. Her operatör kendi tercih ettiği modları ve çıkış güçlerini ayarlayarak kendi ismi ile hafızaya kayıt edebilir, istediğinde ayarlanan bu değerleri tekrar çağırıp operasyonda kullanabilir.
PETKOT®600 Uluslararası güvenlik standartları EN 60601-1 ve EN 60601-2-2 ile güvenli kullanım sağlanılır.